Bohaterowie

Patrick Emcoaler.
Siedemnastoletni trener pokemonów, pochodzący z Fortree city. Ma ciemne włosy i brązowe oczy. Jest dość wysoki, około 180 cm. Często ubiera się w wygodne, sportowe ciuchy, ale oczywiście gdy trzeba garnitur i koszulę założy.
Patrick jest osobą miłą, która lubi zawiązywać nowe znajomości. Niestety potrafi być także impulsywny, lecz nie jest to też coś, co wydażało by się bardzo często. Potrafi być także bardzo uparty, co potrafi być dobre jak i złe.
Patrick wyruszył w podruż w wieku 17 lat, ponieważ w Hoenn zmieniły się zasady. Jeśli ktoś chce wyruszyć w podruż pokemon, musi w wieku 6 lat udać się do 8 letniej szkoły podstawowej, a następnie do 2 letniego technikum lub liceum. Patrick zdał technikum walk pokemonów.
Pokemony.
Pincer Trapinch.
Płeć. Samiec.
Zdolność. Hiper przecinak.
Trapincha Patrick otrzymał od liderki Fortree, Vinony, ponieważ profesor Birch akurad nie mógł rozdawać starterów, z resztą, liczba chętnych drastycznie wzrosła. Vinona znalazła jajko tego pokemona około tydzień przed prologiem, został uratowany od pożarcia przez Ruffleta.
Pincer to stwór ciekawski, towarzyski, ale i złośliwy. Lubi dla żartu podgryzać to i owo, ale specjalnie krzywdy nikomu by nie zrobił. Boi się ewolucji, ponieważ nie chce tracić silnych szczęk i ma lęk wysokości, co dziwne u stworków tego gatunku.
Ataki. Gryzienie bite, piaskowy grób sand tomb, rzut skałą rock throw, smoczy oddech dragon breath, kopanie dig.